КВАЛІФІКОВАНИЙ НАДАВАЧ ЕЛЕКТРОННИХ ДОВІРЧИХ ПОСЛУГ

ІНФОРМАЦІЙНО-ДОВІДКОВОГО ДЕПАРТАМЕНТУ ДПС

Новини

23 грудня 2021 | Про скасування тестових сертифікатів

Шановні клієнти!

На виконання підпункту 1 пункту 3 спільного наказу Міністерства цифрової трансформації України та Адміністрації Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України від 01.10.2021 № 133/592, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 15 листопада 2021 року за № 1492/37114 «Про внесення змін до наказу Міністерства цифрової трансформації України, Адміністрації Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України від 30 вересня 2020 року № 140/614», повідомляємо про скасування 31.12.2021 тестових сертифікатів відкритих ключів, сформованих кваліфікованим надавачем електронних довірчих послуг Інформаційно-довідковим департаментом ДПС.

07 жовтня 2021 | Про отримання електронних довірчих послуг

Шановні клієнти!

Повідомляємо, що отримати електронні довірчі послуги без надання реєстраційної картки та паперових копій документів за допомогою функції «Шерінг» застосунку «Дія» можуть як фізичні особи так і представники юридичних осіб, які зазначені у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань та мають повноваження на укладання договорів від імені такої юридичної особи.

08 вересня 2021 | Про внесення змін до Регламенту Надавача

Шановні клієнти!

Для удосконалення процедур надання електронних довірчих послуг (далі – ЕДП) внесено зміни до Регламенту Кваліфікованого надавача електронних довірчих послуг Інформаційно-довідкового департаменту ДПС (далі – Регламент Надавача).

Зміни № 4 до Регламенту Надавача передбачають спрощення процедури отримання ЕДП фізичними особами та надання ЕДП юридичним особам – нерезидентам.

Відповідно до пункту 1.3 Регламенту Надавача, зміни внесені до Регламенту Надавача набирають чинності через десять календарних днів з моменту розміщення зазначених змін на офіційному інформаційному ресурсі Надавача (далі – Сайт), після чого інформаційне наповнення Сайту буде приведено у відповідність до цих змін.

Переглянути Зміни № 4 до Регламенту Надавача можна тут».

31 серпня 2021 | Про отримання атестату відповідності КСЗІ ІТС КНЕДП ІДД ДПС

Шановні клієнти!

Повідомляємо, що кваліфікований надавач електронних довірчих послуг Інформаційно-довідкового департаменту ДПС успішно пройшов перевірку відповідності інформаційно-телекомунікаційної системи вимогам нормативних документів у сфері технічного захисту інформації та за результатами державної експертизи отримав Атестат відповідності від 26 серпня 2021 року №23241 комплексної системи захисту інформації інформаційно-телекомунікаційної системи.

25 серпня 2021 | Про використання е-паспорта та е-паспорта для виїзду за кордон

Шановні клієнти!

Повідомляємо, що кваліфікований надавач електронних довірчих послуг Інформаційно-довідковий департамент ДПС (далі – Надавач) приєднався до «Дії».

З 23 серпня 2021 року набув чинності Закон України «Про внесення змін до Закону України «Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус», яким передбачено закріплення на рівні закону України можливості використання громадянами України відображення в електронній формі інформації, що міститься у паспорті громадянина України у формі картки (далі – е-паспорт), у паспорті громадянина України для виїзду за кордон (далі – е-паспорт для виїзду за кордон), а також у інших документах, в яких відображається інформація про реєстраційний номер облікової картки платника податків та/або про зареєстроване місце проживання.

Тобто, починаючи з 23 серпня 2021 року, власникам е-паспорта та е-паспорта для виїзду за кордон не потрібно надавати копії документів, що посвідчують особу чи її спеціальний статус, під час отримання послуг у Надавача.

16 лютого 2021 | Електронний підпис – ключ до цифрового світу! Освітній курс від Міністерства цифрової трансформації України.

Шановні клієнти!

Електронний підпис необхідний для реалізації функцій електронної демократії, забезпечення доступу громадян та бізнесу до отримання публічних послуг онлайн, переходу до електронного документообігу та спрощення ведення бізнесу. Проте у громадян часто виникає багато запитань, на які потрібно давати відповіді. Які можливості дає електронний підпис? Як безпечно його зберігати? Де отримати?
Як використовувати? Як підписати документ? Всі ці та багато інших запитань, а також відповіді на них розміщені в освітньому серіалі за посиланням https://osvita.diia.gov.ua/courses/digital-signature/seria-1---faq-z-e-pidpisu.

Переглянути архів

Шановні клієнти!

З метою забезпечення надання кваліфікованих електронних довірчих послуг (далі – ЕДП) на період здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникненню та поширенню коронавірусу COVID-19 на території України та у зв’язку із прийняттям постанови Кабінету Міністрів України від 22 липня 2020 року № 641 «Про встановлення карантину та запровадження посилених протиепідемічних заходів на території із значним поширенням гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» (зі змінами) кваліфікований надавач електронних довірчих послуг Інформаційно-довідковий департамент ДПС (далі – Надавач) повідомляє, що надання ЕДП здійснюватиметься лише за наявності у клієнтів засобів захисту від респіраторних захворювань та з обмеженою кількістю одночасного перебування людей у приміщеннях відокремлених пунктів реєстрації (далі – ВПР), в залежності від кількості працюючих робочих місць (на 1 працівника ВПР 1 відвідувач).

Для отримання ЕДП користувачу необхідно:

ознайомитись з Регламентом Надавача (зі змінами) та умовами Договору про надання ЕДП;

підготувати необхідні для отримання ЕДП документи, з переліком яких можливо ознайомитись у розділі «Отримання електронних довірчих послуг, у тому числі для програмних РРО» офіційного інформаційного ресурсу Надавача, обравши відповідну категорію (також можливо надати документи за допомогою функції "Шерінг" застосунку "Дія");

звернутися до обраного ВПР з оригіналами документів для ідентифікації користувача та передачі необхідних для реєстрації документів, у разі наявності відображення паспорта громадянина України/ паспорта громадянина України для виїзду за кордон в застосунку «Дія», версії не нижче 2.0 - ідентифікація користувача та передача документів здійснюється за допомогою смартфону. ВПР не надає послуги з копіювання, друку та заповнення реєстраційних карток, бланків та інших документів, а також не здійснює продаж або безоплатне надання захищених носіїв особистих ключів.

Ознайомлений