АКРЕДИТОВАНИЙ ЦЕНТР СЕРТИФІКАЦІЇ КЛЮЧІВ

ІНФОРМАЦІЙНО-ДОВІДКОВОГО ДЕПАРТАМЕНТУ ДФС

Процедура блокування посиленого сертифіката

Підписувач (заявник) має право за власним бажанням здійснити блокування посиленого сертифіката. Під блокуванням посиленого сертифіката розуміється тимчасове призупинення чинності посиленого сертифіката строком до 30 календарних днів.

Після блокування посиленого сертифіката, клієнт може протягом тридцяти календарних днів поновити строк чинності посиленого сертифіката. Блокований посилений сертифікат буде автоматично скасований АЦСК ІДД ДФС, якщо протягом зазначеного строку клієнт не поновить його чинність.


Блокування посиленого сертифіката за електронним запитом

Блокування посиленого сертифіката за електронним запитом не потребує оформлення паперових документів та відвідування відокремленого пункту реєстрації АЦСК ІДД ДФС.

Зазначена процедура здійснюється цілодобово за допомогою надійного засобу електронного цифрового підпису «ІІТ Користувач ЦСК-1» та особистого ключа підписувача.

Процедуру блокування власного посиленого сертифіката за електронним запитом наведено в пп. 5.10. п.5 Настанови користувача «ІІТ Користувач ЦСК-1» та у «Відеоінструкції по блокуванню посилених сертифікатів за електронним запитом».

Інформування підписувача про блокування здійснюються в режимі реального часу.


Блокування посиленого сертифіката за заявою у письмовій формі

Письмова заява подається до АЦСК ІДД ДФС за встановленою формою.

Подання заяви на блокування посиленого сертифіката здійснюється тільки протягом робочого дня АЦСК ІДД ДФС. У разі, неможливості подання заяви особисто клієнтом, повноваження на блокування посиленого сертифіката можуть бути надані довіреній особі.

Обробка такої заяви та інформування клієнта здійснюється протягом двох годин з моменту отримання заяви.

Документи, що були підставою для блокування посиленого сертифіката, фіксуються та зберігаються в АЦСК ІДД ДФС.


Блокування посиленого сертифіката у телефонному режимі

Заява в усній формі подається заявником (підписувачем) до АЦСК ІДД ДФС засобами телефонного зв'язку за номером (044) 284-00-10, при цьому заявник повинен повідомити адміністратору реєстрації наступну інформацію:

ідентифікаційні дані власника посиленого сертифіката;

ключову фразу голосової автентифікації.

Заява в усній формі приймається тільки у випадку позитивної автентифікації (збігу голосової фрази та ідентифікаційних даних підписувача з інформацією в реєстрі підписувачів).


IMAGE

Завантажити заяву про зміну статусу посиленого сертифіката відкритого ключа


Процедура поновлення строку чинності посиленого сертифіката

Поновлення строку чинності посиленого сертифіката можливе лише для заблокованих посилених сертифікатів, термін блокування яких не скінчився.

Для здійснення поновлення строку чинності посиленого сертифіката, заявник подає до АЦСК ІДД ДФС, письмову заяву встановленого зразка. У разі, неможливості подання заяви особисто підписувачем, він може надати довіреній особі повноваження для поновлення чинності його посиленого сертифіката.

Подання заяви на поновлення сертифіката ключа здійснюється тільки протягом робочого дня АЦСК ІДД ДФС.

Посилений сертифікат, який заблоковано у зв’язку зі зміною відомостей зазначених у сертифікаті ключа повинен бути скасований та поновленню не підлягає.

Документи, що були підставою для поновлення посиленого сертифіката, фіксуються та зберігаються в АЦСК ІДД ДФС.
IMAGE

Завантажити заяву про зміну статусу посиленого сертифіката відкритого ключа


Процедура скасування посиленого сертифіката

Скасування посиленого сертифіката ключа є достроковим припиненням його чинності. Скасовані сертифікати ключів поновленню не підлягають!

Часом скасування посиленого сертифіката вважається час зміни його статусу в реєстрі сертифікатів АЦСК ІДД ДФС.


Клієнт зобов’язаний невідкладно звернутися до АЦСК ІДД ДФС за скасуванням посиленого сертифіката у разі:

• компрометації особистого ключа підписувача (факт або обґрунтована підозра того, що особистий ключ став відомий іншим особам, втрата можливості подальшого використання особистого ключа із будь-яких обставин, зокрема, втрата або пошкодження носія ключової інформації тощо);

• зміни відомостей, зазначених у посиленому сертифікаті;

• виявлення помилок у реквізитах посиленого сертифіката тощо.


Скасування посиленого сертифіката за електронним запитом

Скасування посиленого сертифіката за електронним запитом не потребує оформлення паперових документів та відвідування відокремленого пункту реєстрації АЦСК ІДД ДФС.

Зазначена процедура здійснюється цілодобово за допомогою надійного засобу електронного цифрового підпису «ІІТ Користувач ЦСК-1» та особистого ключа підписувача.

Процедуру cкасування власного посиленого сертифіката за електронним запитом наведено в пп. 5.11. п.5 Настанови користувача «ІІТ Користувач ЦСК-1» та у «Відеоінструкції по скасуванню посилених сертифікатів за електронним запитом».

Інформування підписувача про скасування здійснюються в режимі реального часу.


Скасування посиленого сертифіката за заявою у письмовій формі

Письмова заява подається до АЦСК ІДД ДФС за встановленою формою.

Подання заяви на скасування посиленого сертифіката здійснюється тільки протягом робочого дня АЦСК ІДД ДФС. У разі, неможливості подання заяви особисто клієнтом, повноваження на скасування посиленого сертифіката можуть бути надані довіреній особі.

Обробка такої заяви та інформування клієнта здійснюється протягом двох годин з моменту отримання заяви.

Документи, що були підставою для скасування посиленого сертифіката, фіксуються та зберігаються в АЦСК ІДД ДФС.


Скасування посиленого сертифіката у телефонному режимі

Заява в усній формі подається клієнтом (підписувачем) до АЦСК ІДД ДФС засобами телефонного зв’язку за номером (044) 284-00-10, при цьому заявник повинен повідомити адміністратору реєстрації наступну інформацію:

• ідентифікаційні дані власника посиленого сертифіката;

• ключову фразу голосової автентифікації.

Заява в усній формі приймається тільки у випадку позитивної автентифікації (збігу голосової фрази та ідентифікаційних даних підписувача з інформацією в реєстрі підписувачів).IMAGE

Завантажити заяву про зміну статусу посиленого сертифіката відкритого ключа